Člani, 3.SKL, Zahod

KK Tolmin:KD Nova Gorica mladi 87:52 (22:10,19:11,18:15,28:16)

Strelci za Tolmin: Rovšček Matija 20 1×3 5/6, Breška Luka, Štremfelj Mitja 3 1×3, Žbogar Janez 15 2×3 1/2, Vinazza Anže 9 2×3 1/2, Maurič Sebastjan 4 0/1, Želinšček Aljaž 6 0/1, Cencič Matej 5 1×3, Božič Blaž 14 2×3, Ibraimovič Emanuel 4 0/2, Farina Tilen 7 1×3

Tekma se je začela zaspano in do 5.minute je bil rezultat komaj 5:3 za Tmince. Nato je sledila serija Božiča, ki je v dveh minutah nasul 10 točk in prebudil celotno ekipo. Od tega trenutka dalje je našim fantom steklo v napadu. V obrambi so odigrali po dogovorih in zmagovalec je bil kmalu odločen. Celotna ekipa se je podredila skupnemu cilju in skozi tekmo le še višala svojo prednost.

Izjava Miha Rustja: “Čestitam fantom za lepo zmago in se jim zahvaljujem, da so tekmo odigrali tako kot je treba in zmagovalca odločili zelo hitro ter mi prihranili nekaj “živčkov”.  Veseli me dejstvo, da postajamo močni kot ekipa. Nihče ne ve, komu se bo na tekmi odprlo. Tokrat sta dobro odigrala Božič in Žbogar. Vsak je prispeval svoj delež, vsega se ne vidi pri točkah, toda moje oko vidi vsak detajl in ceni požrtvovalnost ter podrejenost skupnemu cilju. Gremo dalje!”