Člani 3.SKL, zahod.

KK Ljubljana:KK Tolmin 61:51 (15:11,13:10,19:13,14:17)

Strelci za Tolmin: Rovšček Matija, Breška Luka 1 1/4, Žbogar Janez 6 4/4, Vanazza Anže 8 2/2, Maurič Sebastjan 10 3×3 1/2, Želinšček Aljaž 10 4/6, Cencič Matej 8 1×3 1/3, Božič Blaž 5 1×3, Farina Tilen 2

Ljubljančani so tekmo začeli zelo agresivno in to je našim fantom povzročalo preveč težav. Igrali so preveč nervozno in v krču ter stalno malenkost zaostajali za domačini. Ko je razlika v tretji četrtini narasla na 14 točk je izgledalo da je derbi odločen. Toda Puntarji so v zadnji četrtini ponovno zapretili, pri rezultatu 55:48 žal zgrešili polaganje in še zadnja možnost za preobrat je splavala po vodi. Ljubljana je bila to tekmo žal bolj zrela za zmago.

Izjava trenerja: “Žal so se Pingvini krog pred tem opekli v Ajdovščini. Novega spodrsljaja si niso smeli privoščiti. Ker so prvo tekmo v Tolminu dobili po naših napakah, se te tekme niso lotili tako ležerno. Dobro so se pripravili na našo igro, mi pa nismo uspeli najti ustreznih rešitev v napadu. Enostavno je bilo preveč izgubljenih žog, nesporazumov in neizdelanih metov. Takšne tekme je potrebno igrati dugače. Tolmin zmaguje, ko igra ekipa, ko žoga kroži in vsi dihajo kot eno. Dejstvo je, da košarke v enem tednu nismo pozabili igrati in trdim, da naša uvrstitev po prvem delu ni naključje. Glave gor, gremo dalje.”