Člani 3.SKL – Zahod

KK Tolmin : KK Rosa Vrhnika 90:65 (24:13,18:24,25:14,23:14)

Strelci: Rovšček Matija 7 1×3, Breška Luka 4 0/1, Ibraimovič Emanuel, Žbogar Janez 14 1×3 1/2, Vinazza Anže 11 3/4, Maurič Sebastjan 5 1/1, Štremfelj Mitja 3 1×3, Želinšček Aljaž 14 2/2, Cencič Matej 9 1×3, Božič Blaž 6 2/2, Obleščak Matjaž 8, Farina Tilen 9 1×3 2/2.

Člani so po gostujočem porazu proti favoritom iz Medvod, le strnili svoje vrste in se znesli nad Vrhniko. Tekma pred dobro zapolnjenimi domačimi tribunami se je začela z zanimivo domačo peterko. Naši fantje so sodelovali v obrambnih nalogah, v napadu pa je žoga lepo krožila. V drugi četrtini so domači nekoliko pozabili na obrambne naloge in dopustili gostom, da so se nevarno približali. Tik ob koncu prvega polčasa je Tolmin po lepi akciji zedel trojko za 5 točk naskoka. V drugem polčasu je celotna ekipa Tolmin začela izpolnjevati, kar se od njih pričakuje in z lepimi potezami navduševala gledalce v dvorani. Ko je v 35. minuti na semaforju kazalo 83:53 se je slavje lahko pričelo. Piko na je je postavila “Bomba s Palbina” z noro, še nevideno trojko preko celega igrišča.

Izjava trenerja: “Za nas je bila tekma izredno pomembna iz psihološkega vidika. V zadnejm času smo imeli nekaj težav znotraj ekipe. Upam, da so sedaj fantje uvideli, kaj je potrebno za uspeh. Končno smo zaigrali v popolni zasedbi. Na trenutke je bila igra že na nivoju. To bo potrebno prenesti na celotno tekmo. Čestitke fantom za zasluženo zmago.”