Kadeti 2.SKL

KK Tera Tolmin – KK Nova Gorica B 80-63 (15-16, 39-26, 59-40)

Taras Ozebek 9 (3/2) 1×3, Mark Manfreda 5 (4/3), Uršič Tim 15 3×3, Patrik Gorjup (0/2), Luka Manfreda 15 5×3, Nejc Frelih Črv 14 (6/5) 1×3, Patrik Benedejčič 17 (4/4) 3×3, Aleks Obleščak 5 (3/3)

Kadetska ekipa Tolmina je začela s prvo tekmo 3. kola v drugi kadetski ligi. Njihov nasprotnik je bila B ekipa Nove Gorice. Domači fantje so začeli počasi, kar so gostje izkoristili in povedli z rezultatom 6-14. Nakar je domači trener zahteval minuto odmora in domači fantje so se po njej prebudili. Do konca prve četrtine so ujeli priključek, zaostajali so samo še za točko. semafor je kazal 16-15. Gostje so priključek držali do 14. minute ko je semafor kazal 22-22, sledil je delni izid 12-0 domače ekipe, s katerim so prevzeli pobudo na igrišču. Na odmor so šli z izidom 39-26. Prednost je domače dodatno motivirala in tudi sprostila, tako da je sledil izjemen strelski dan. Gostje se niso več približali na manj kot dvomestno število. Tretja četrtina je bila končana z rezultatom 59-40. Tekmo so mirno zaključili, semafor je kazal končnih 80-63. Pri tem rezultatu so fantje ekipno dosegli neverjetnih 13 trojk. Čestitke Luku Manfredi, ki je v tem elementu prednjačil, s petimi zadetimi trojkami, pri odličnem metu 6/5 za tri.