POKAL SPAR
2.KROG, 1.tekma (torek 15.10.)
KK TERA TOLMIN : KD ILIRIJA 55:86 (22:18; 13:23; 9:22; 11:23)

Strelci: Taras Ozebek 2, Miha Rutar 6 (4/4), Klemen Tonkli 4 (4/2), Janez Žbogar 12 (4/2) 2×3, Mitja Štremfelj 14 2×3, Žiga Črv 8 (2/2), Patrik Benedejčič 0, Nejc Frelih Črv 4, Gašper Žbogar 2 (2/2), Matjaž Obleščak 3 (2/1).

Naši fantje so pričeli tekmo z zelo dobro obrambo in všečno igro v napadu, posledica tega je bila vidna na semaforju saj so Tolminci sredi prve četrtine vodili z 11:2. Gostje, ki so tekmo pričeli z presingom po celem igrišču, od svoje obrambe niso odstopili in do konca četrtine le znižali zaostanek na 22:18. Tolmin tudi v nadaljevanju ni popuščal, saj so faforizirani gostje prvič povedli šele v 18. minuti, ko je bilo na semaforju 31:32, polčas pa 35:41 za goste. Tudi v drugem polčasu so gostje nadaljevali z agresivno obrambo po celem igrišču, domačinom pa je zmanjkovalo moči, idej v napadu, v obrambi pa je bilo vse preveč lukenj, kar so gostje s pridom izkoriščali, ter na koncu zasluženo visoko zmagali z 55:86. Večjo minutažo je dobro izkoristil Gašper Žbogar, ki se je sploh prvič vpisal med strelce ter mlada Patrik Benedejčič in Taras Ozebek (tudi on je dosegel prve točke za člansko moštvo), ki sta debitirala na članski tekmi, ter s tem dokazala, da bo v prihodnje nanju treba resno računati.

Izjava Mitja Štremfelj – igralec: “V tekmo smo vstopili sproščeno ter v prvi četrtini prikazali zelo dobro igro v obrambi prav tako pa tudi v napadu. Ob polčasu smo še držali priključek vendar so gostje v nadaljevanju izpeljali nekaj kontra napadov ter zadeli nekaj trojk, ter so se odlepili. Tekmo smo zaključili s kar visoko razliko ampak igra je bila zadovoljiva saj nismo bili kompletni in glede na to, da je Ilirija še lani igrala v 1. Skl.”

Povratna tekma bo v torek 22.10. ob 20:30 v hali Tivoli v Ljubljani