3.SKL, ZAHOD
8.KROG

KK LEONE AJDOVŠČINA : KK TERA TOLMIN 73:87 (22:17; 14:11; 19:23; 18:36)

Strelci: Tomaž Feltrin 18 (2/2) 2×3, Miha Rutar 16 (4/4), Janez Žbogar 17 (8/4) 3×3, Mitja Štremfelj 21 (3/1) 4×3, Žiga Črv 0, Erik Bratuž 0, Nejc Frelih Črv 3 1×3, Milan Marijanac 2, Alen Červ 1 (2/1), Matjaž Obleščak 6 (1/0), Tilen Farina 3 1×3.

Naši fantje so zopet neodločno pričeli tekmo, posledica tega je bilo vodstvo domačinov v 3. minuti 9:2, v 7. minuti 18:9. Po minuti odmora na zahtevo našega trenerja, se je igra Tolmincev izboljšala in razlika se je nekoliko zmanjšala 22:17 po prvi četrtini. V drugi četrtini so naši fantje zgrešili nekaj »zicerjev« in odprtih metov, kar so domačini s pridom izkoriščali in v 16. minuti povedli z 34:23. Po minuti odmora so naši fantje le nekoliko znižali zaostanek in na polčas odšli z zaostankom 36:28. Sledilo je fantastičnih prvih pet minut v drugem polčasu, saj so naši fantje naredili delni rezultat 12:2 in prvič na tekmi povedli z 38:40, vendar kaj ko so Ajdovci takoj odgovorili z delnim rezultatom 10:0 in zopet utekli na 48:40. našim fantom je do konca tretje četrtine uspelo zaostanek znižati na 55:51. Sledila je strelsko fantastična zadnja četrtina, kjer so dominirali naši fantje. V 34. minuti so povedli 60:64, Ajdovci so pet minut do konca še izenačili na 64, nato so Tolminci zaprli vse poti do svojega koša, v minuti ukradli kar 5 žog Ajdovcem, naredili delni rezultat 11:0 povedli z 64:75, dobre tri minute do konca, nato pa z dobro obrambo in z natančnim izvajanjem prostih metov tekmo mirno pripeljali do konca.

Izjava Tomaž Feltrin – igralec: “Tekmo z Ajdovščino smo začeli odločno tako v napadu, kot v obrambi. V prvem polčasu smo zgrešili veliko “lahkih” košev, zaradi česar smo bili stalno v rahlem rezultatskem zaostanku. V drugem polčasu smo se zbrali, žoga je lepo krožila in zadevali koše v ključnih trenutkih. Zadnjo četrtino smo z agresivno obrambo čez celo igrišče prisilili nasprotnike, da so storili veliko napak, katere smo uspešno izkoristili in zasluženo zmagali. Rad bi še pohvalil celotno ekipo, pokazali smo pravi obraz, vsak na tekmi je dal svoj maksimum in z borbo prišli do pomembne zmage.”

Izjava Mitja Štremfelj – igralec: “Tekmo v Ajdovščini smo začeli odločno in z mislijo na zmago. Prvi polčas so nadzorovali domačini in na odmor odšli z osmimi točkami prednosti. V drugem polčasu smo nadgradili igro v obrambi. Napad nam je stekel zadeli smo nekaj odprtih metov ter prešli v vodstvo. Tekmo smo mirno pripeljali do konca in tako zasluženo zmagali. Pohvalil bi celotno ekipo, igralce na klopi, strokovni štab ter navijače.”

Sledi domača tekma proti Pivki v nedeljo 15.12. ob 18:00 v tolminski športni dvorani, lepo vabljeni