2.SKL U-19, skupina CZ

KK Janče : KK Tera Tolmin 95:63 (27:17, 19:18, 23:19, 26:9)

Strelci: Tim Uršič 8 (2/2), Patrik Gorjup 2, Gaj Oblak 0, Patrik Benedejčič 16 (5/4) 2×3, Mark Manfreda 10 (1/0), Luka Manfreda 13 3×3, Aleks Obleščak 14 (1/1) 1×3.

Izjava Patrik Benedejčič – igralec: Na tekmo proti Jančam smo odšli brez treh glavnih igralcev (Žiga Črv, Nejc Frelih Črv in Taras Ozebek) in vedeli smo da bomo težko zmagali, a igrali smo na presenečenje. Nasprotniki so bili višji od nas in zato so v prvi četrtini večino košev dosegli po skokih v napadu posledica tega je bil zaostanek 10 točk po prvih 10 minutah. Drugo četrtino smo odprli z 10:0 in na ta način izenačili a ob polčasu kljub zadovoljivi igri zaostajali (46:35). Drugi  polčas je nasprotnik držal obrambo čez celotno igrišče in tako prišel do nekaj ukradenih žog in posledično lahkih košev. 5 minut pred koncem ko smo zaostajali veliko nam je postal cilj ne prejeti 100 točk kar nam je uspelo, a vseeno smo doživeli visok poraz s 95:63.”

Izjava Mark Manfreda – igralec:Tekmo smo v Jančah začeli dokaj v redu saj nam je žoga krožila med vsemi igralci in tudi napad nam je stekel. Na polovici 2.četrtine smo bili dokaj izenačeni a potem so nasprotniki prijeli presing in smo izgubili nekaj žog na prenosu kar so kaznovali z zicerji. Na odmor smo odšli z rezultatom 46:35. Tekmo smo nadaljevali slabo v obrambi saj so se nasprotniki ogreli in nam zadeli nekaj metov za 3 točke in razliko so večali. Kljub grobi igri nismo uspeli nadoknaditi zaostanka zato so gostje pošteno zmagali z rezultatom 95:63.”

Naslednja tekma bo v nedeljo 02.02. ob 17h v Tolminu, proti Vrhniki, lepo vabljeni